Safari v Keni

Standardní nabídka safari v Keni

Safari v Keni je někdy vnímáno jako synonymum klasického afrického safari. Kromě světově proslulého národního parku Masai Mara pro vás zorganizujeme a kompletně zajistíme safari v libovolném z mnoha dalších méně slavných, ale také zajímavých a unikátních keňských národních parků a rezervací jako je Aberdare, Amboseli, Arabuko Sokoke, Hells Gate and Mount Longonot, Kora, Lake Nakuru, Lake Naivasha, Marsabit, Meru, Nairobi, Ol Pejeta, Ruma, Saiwa Swamp, Samburu, Sibiloi, Tsavo East, Tsavo West a mnoho dalších.

V naší standardní nabídce najdete tyto safari programy (některé odkazy vedou zatím na naše anglické stránky s detailním popisem):

Během safari v Keni vám zajistíme ubytování podle vašich požadavků a finančních možností a najdeme vám přesně ta zvířata, která chcete spatřit.

Naši řidiči a průvodci jsou během safari vybavení rádiovými vysílačkami a jsou ve spojení s ostatními řidiči. Díky tomu jsou schopni velmi rychle reagovat na pohyb zvířat po parku a zajistit vám tak ta nejlepší aktuální místa pro pozorování.

Keňské safari nejen v Masai Mara
Keňské safari je vždy neopakovatelným zážitkem

Národní parky v Keni

Připravili jsme pro vás seznam národních parků, rezervací a chráněných oblastí v Keni s podrobným popisem těch nejdůležitější z nich.

Během vašeho safari v Keni můžete navštívit jeden park a nebo více parků. V našich standardních itinerářích máme několik oblíbených nebo doporučených kombinací keňských národních parků, tím se ale nemusíte omezovat. Rádi vám pomůžeme sestavit program vašeho safari podle toho, jaké konkrétní parky chcete určitě vidět a nebo i podle toho, jaká konkrétní zvířata chcete uvidět. Samozřejmě vám poradíme, aby byl program optimalizovaný a strávili jste maximum času na safari a minimum času na přejezdech mezi parky.

Mapa národních parků v Keni
Mapa národních parků v Keni

Praktické informace o safari v Keni

Ubytování

Během safari v Keni můžete při ubytování v chatkách (lodgích) počítat s komfortem zahrnujícím minimálně čisté prostředí, velké postele (s moskytiérami), privátní koupelnu a záchod, společnou pohodlnou jídelnu a společenskou místnost a další.

Ubytování v chatkách nabízíme v různých cenových kategoriích lišících se mírou vybavení ubytovacího zařízení (venkovní bazén, apod.), rozsahu služeb a zahrnutého jídla a nápojů. Nabídku ubytování během safari dokážeme přizpůsobit vašim očekáváním a vašemu rozpočtu od ekonomických, přes střední třídu až po luxusní varianty.

Řada místních keňských lodgí je vystavěna v tradiční africkém stylu, ale s komfortem přizpůsobeným evropským zákazníkům.

Ukázka tradiční africké safari lodge
Ukázka tradiční africké safari lodge

Specifické jsou takzvané tented lodges (stanové chatky). Najdete je především uvnitř národních parků, kde nepředstavují takový zásah do přírody. Poskytnou vám během safari stejné zázemí a pohodlí jako klasické chatky, ale zároveň můžete počítat s tím, že budete spát na safari v parku v úzkém sepětí s přírodou. V noci lidé utichnou a jsou slyšet zvuky divočiny. Během dne můžete občas pozorovat přímo ze stanu zvířata pohybující se v okolí.

Ukázka sepětí s přírodou ve stanové chatce
Ukázka sepětí s přírodou ve stanové chatce

Počasí v Keni

Keňa leží na rovníku a má příjemné tropické klima. Existují ale docela velké regionální klimatické rozdíly ovlivněné několika faktory, včetně nadmořské výšky. Denní teploty v Keni se na pevnině pohybují v průměru mezi 20°C a 29°C, na pobřeží Indického oceánu je však tepleji.

Keňa je příliš blízko rovníku, než aby mohla střídat skutečnou zimu a léto. Pravidelně se však střídá období sucha (přibližně leden-březen a červen-říjen) a období dešťů (přibližně duben-květen a listopad-prosinec).

Kdy vyrazit na cestu do Keni

Obecně se na zájezd do Keni se zaměřením na safari dá jet po celý rok. Počty turistů v průběhu roku kolísají, obecně je ale více turistů v období sucha (leden-březen, červen-říjen) a méně turistů přijíždí v období delších nebo kratších dešťů (duben-květen, listopad-prosinec).

Větší množství lidí vyráží do keňského parku Masai Mara na pozorování migrace obrovských stád pakoňů a zeber v srpnu až říjnu. Kolem listopadu se zvířata vrací na jih do tanzanského Serengeti.

Jak se vybavit na safari v Keni

  • Pokud si objednáte ubytování v lodgích, můžete počítat s ubytováním hotelového typu, kde pro vás bude vše zajištěno: postele, čisté povlečení, ručníky, základní hygienické potřeby, jídelna a podobně.
  • Pokud si objednáte safari v kempu v obyčejném stanu, pak stany, matrace, pokrývky a kempingové vybavení pro vás zajistíme my. Vezměte si svoje hygienické potřeby. Není to nutné, ale doporučujeme klientům si vzít s sebou do stanu i svoje vlastní povlečení, kterým si můžete povléct námi poskytnuté přikrývky a polštáře. Některým lidem nevyhovuje spát na nepovlečené dece nebo se jí zakrývat.
  • Na safari doporučujme se lehké volné prodyšné oblečení. Ideálně z přírodních materiálů v přírodních barvách, což vás pomůže ochránit před poštípáním hmyzem a zároveň nebudete výraznými barvami dráždit divokou zvěř. Vhodné jsou dlouhé nohavice rukávy. Je to ochrana proti slunci i komárům. Ale většina lidí má stejně kraťasy a tričko 🙂 takže v takovém případě nezapomeňte na kvalitní opalovací krém a repelent.
  • Nezapomeňte na pohodlnou obuv, lepší je určitě s pevnou patou.
  • Důležitá je také vhodná pokrývka hlavy. Nejlepší je klobouk, který ochrání i uši a krk, případně šátek. Pokud žádný nemáte, v Keni budete mít dost příležitostí si nějaký zakoupit „za babku“, často i před samotným vstupem do parku s logem parku. Stačí, když dáte vědět našemu průvodci. Následně si ho můžete přivést domů jako suvenýr.
  • Především pokud jedete na safari v chladnějších měsících, vezměte si na noc teplé oblečení. Teploty mohou klesnout nad ránem nepříjemně nízko.

<< Návrat k nabídce dovolené v Keni