Ark Lodge

Ark Lodge je umístěn uvnitř národního parku Aberdare. Nabízí krásný výhled na osvětlené napajedlo a solný liz, který přitahuje řadu divokých zvířat. Ark Lodge, připomínající a pojmenovaný po Noemově arše, se skládá ze tří palub, z nichž četné balkony a salonky poskytují skvělé místo pro pozorování divoké zvěře.

Ark Lodge s napajedlem v parku Aberdare
Ark Lodge s napajedlem v parku Aberdare

Abyste nepřišli o žádné pozorování zvířat, noční hlídač na přání zazvoní ve vašem pokoji, když k napajedlu přijdou zajímavá zvířata.

Arch Lodge má čtyři pozorovací plochy pro pozorování zvířecí aktivity. K dispozici je také přízemní bunkr – perfektní úkryt pro náročného fotografa. Jedná se o kruhovou stavbu ze které je možné zcela bezpečně pořizovat snímky zvířat na solném lizu vzdáleném jen několik metrů.

V tomto klidném zákoutí lze slyšet zvuky zvířat a cítit vůni noci.

Fotografie pořízená z přízemního fotografického úkrytu
Fotografie slonů pořízená z přízemního fotografického úkrytu

Pokoje

Všechny „kajuty“ mají vlastní koupelnu. Pokoje jsou na třech úrovních – paluba A, paluba B a paluba C.

Paluba C je hlavní paluba, kde se nachází všechna hlavní zařízení chaty, včetně restaurace, šaten a baru. K dispozici je také přístup pro invalidní vozíky.

Z bezpečí a pohodlí všech čtyř palub můžete sledovat divoká zvířata navštěvující napajedlo před archou.

Ark Lodge disponuje:

  • jednolůžkovými pokoji
  • dvoulůžkovými pokoji se dvěma samostatnými lůžky v každém pokoji
  • dvoulůžkovými pokoji s jednou manželskou postelí velikosti Queen (Matrace Queen má šířku 60 palců, zatímco matrace King má šířku 76 palců) v každém pokoji
  • třílůžkovými pokoji se třemi samostatnými lůžky v každém pokoji

Restaurace a bar

Restaurace v Ark Lodge nabízí možnost snídaně a večeře. Snídaně je ve formě bufetu, k večeři je předem připravené menu. Máte většinou na výběr ze dvou až tří variant ke každému chodu. Oběd se podává v Aberdare Country Club. Na předchozí žádost však lze zorganizovat v The Ark.

Suroviny k přípravě jídla pochází ze zahrad Aberdare Country Club spolu s ovocem, které se denně vozí z vesnice. Šéfkuchař je vždy po ruce, aby uspokojil speciální dietní požadavky. Kolekce kvalitních vín je k dispozici ve sklepě The Ark.

Zatímco zvířata hasí žízeň u napajedla, my pro vás máme k dispozici vlastní dobře zásobený bar s řadou vín a likérů.

Restaurace v Ark Lodges
Restaurace v Ark Lodges

Napajedlo

Napajedlo je hlavní atrakcí a středem pozornosti v Lodge. Na rozdíl od tzv. game drives, kdy se projíždí autem skrz národní park, máte v Arku čas sledovat zvířata z pohodlí hotelu. Rozmanitost zvířat, která příjdou k napajedlu ale není samozřejmě tak velká. Ze zvířat tu uvidíte hlavně slony a buvoly, dále například jeřába královského, prasata bradavičnatá a další.

Pozorovací terasy

Na všech čtyřech podlažích The Ark je vyhlídková plošina, která vytváří dostatek prostoru pro každého hosta, aby si mohl volně prohlížet a fotografovat divokou zvěř. Na palubě B jsou otevřená vyhlídková místa a na palubě D bunkr s úkrytem, který vám poskytne příležitost k fotografování zvířat ze vzdálenosti jen pár metrů.

Jedna z pozorovacích teras v Ark Lodge
Jedna z pozorovacích teras v Ark Lodge
Fotografie slonů pořízená z přízemního fotografického úkrytu
Fotografie slonů pořízená z přízemního fotografického úkrytu

Váš čas v Arku

Oběd se podává v Aberdare Country Club a ve 14:30 začíná cesta do Arku. Během této cesty mají hosté možnost prohlédnout si stáda buvolů, slonů, prasat bradavičnatých, paviánů, hyen a někdy i leoparda.

V 16 hodin se podává čaj a káva a v 17 hodin můžete zažít krmení ptáků na mostě The Ark.

Dveře Arku se zavírají v 18:30 a znovu se otevřou v 6:30. Noční procházky po okolí jsou z důvodu bezpečnosti zakázané.

Před večeří má hostitel interaktivní rozhovor s hosty, kteří mohou klást otázky a získat odpovědi o místní fauně a zvířatech. Večeře se podává od 19:30 do 21:00.

Jít brzy spát neznamená zmeškat akci. Přes noc zůstává náš místní ranger ve střehu a spustí bzučák ve vašem pokoji, pokud k napajedlu přijde zajímavé zvíře. Bzučák můžete samozřejmě vypnout 🙂

V 6:30 se na chodbách rozezní xylofon jako buzení a v 7:00 se podává snídaně.