Vízum do Keni

Vízum do Keni můžete získat pouze elektronickou formou. Víza po příletu již nejsou vydávána. Letecké společnosti od 1.1.2021 odmítají umožnit nástup do letadla všem cestujícím, kteří nemají platné vízum. Dle dosavadních zkušeností je třeba mít vízum do Keni nejen v mobilním telefonu, ale i vytištěné.

Vyplnění žádosti o vízum není nic složitého, ale člověk, který je vyplňuje poprvé si nemusí být jistý, kde vlastně začít nebo jak na některé otázky odpovědět. Proto jsme si pro vás připravili tento návod.

Stránka, přes kterou se žádost o vízum vyplňuje, je https://accounts.ecitizen.go.ke/.

Po kliknutí na odkaz je potřeba se nejdříve zaregistrovat. Registrace není složitá, je třeba si jen zvolit email, který chcete použít a také heslo.

Registrace pro vízum do Keni
Registrace do keňského vládního portálu

Po úspěšné registraci se vám objeví následující stránka.

Výběr služeb portálu včetně žádosti o vízum do Keni
Výběr služeb portálu

Zvolte 1. dlaždici Directorate of Immigration Services (New Applications) klikem na tlačítko Get Service. Zobrazí se vám vaše domovská stránka v Directorate of Immigration Services. Na ní byste měli nalézt následující odkaz:

Nová žádost o vízum do Keni
Nová žádost o vízum do Keni

Nová žádost o vízum do Keni

Novou žádost o elektronické vízum vytvoříte klikem na odkaz eVisa Application.

Následuje 8 stránek, kde vyplňte požadované osobní údaje.

Vždy po dokončení jedné celé strany a přechodu na další se vaše žádost automaticky v systému uloží. Takže ji nemusíte vyplnit celou zaráz, ale i postupně v několika krocích.

Odpovědi na některé otázky nemusí být zřejmé, proto jsme pro vás připravili k některým položkám nápovědu.

Pokud plánujete pouze jednu cestu do Keni za účelem dovolené, pak zvolte Single Entry Visa.

Aby vás nepřekvapila kapitola TRAVEL INFORMATION, je třeba mít již koupené letenky a vědět tak název keňského letiště, přesné datum příjezdu, odjezdu a informace o cestovní kanceláři a kontaktní osobě. Pro dovolenou zakoupenou u nás budou informace, které je potřeba vepsat, následující:

Dokumenty, které budete potřebovat k vyplnění poslední části dotazníku jsou:

  1. Kteroukoli fotku vhodnou na pas, občanku a podobné doklady.
  2. Fotku přední strany pasu.
  3. Fotku strany pasu s osobními informacemi.
  4. Doklad o rezervaci hotelu (doklad o vašem prvním ubytování během pobytu v Keni je dostačující).

Dále už zbývá jen provést platbu, která činí 50 USD plus malý poplatek. Rozhodnutí keňského úřadu by se mělo na vašem nově vytvořeném účtu objevit do pár dnů po úspěšně provedené platbě.

Nabídka dovolené v Keni

Pokud jste se ještě nerozhodli, co všechno v Keni navštívíte, zde máte nabídku všech hlavních turistických zajímavostí: exotické safari v Samburu, Lake Nakuru, Masai Mara, Amboseli a dalších národních parcích v Kenivýstup na Mount Kenya, návštěvu historických památek v Keniprohlídky Nairobi a pobyty na krásných plážích Indického oceánu.