Pláže v Keni

Pláže v Keni – bílý písek, palmy a korály

Pláže v Keni lze rozdělit do čtyř hlavních oblastí, z nichž každá nabízí jedinečný zážitek:

  • Jižní pobřeží
  • Region Mombasy
  • Region Malindi
  • Souostroví Lamu

Jižní pobřeží

Keňské jižní pobřeží je proslulé plážemi s bílým pískem lemovanými palmami a také přístupnými korálovými útesy. Nejoblíbenější je pláž Diani. Potápění – zejména v mořské rezervaci Kisite – je vynikající a má co nabídnout i pokročilým potápěčům.

Na jižním pobřeží vládne bezproblémová atmosféra, která spolu s celou řadou ubytování, dětských zábavních klubů a golfových hřišť umožňuje bezkonkurenční rodinnou dovolenou na pláži.

Většina doporučení cestovních expertů se soustředí na pláž Diani, která se nachází 30 kilometrů jižně od Mombasy a je světově proslulá svými bezchybnými bílými písky a bezpečnou mělkou vodou lákající ke koupání.

Pláže v Keni - Diani Beach
Stále populárnější pláž Diani

Vzhledem k neustále rostoucí popularitě pláže Diani máme pro vás i alternativu pro klidnější zážitek z jižního pobřeží s menším množstvím ostatních turistů. 25 km jižně od Diani na vás čeká šest kilometrů krásné pláže Msambweni. Nedaleko je vynikající šnorchlování a potápění, 18ti jamkové hřiště a spousta příležitostí k plachtění, rybaření a vodním sportům.

Oáza klidu na pláži Msambweni
Oáza klidu na pláži Msambweni

Národní rezervace Shimba Hills je malý národní park, který se nachází 56 km jižně od Mombasy, směrem do vnitrozemí přímo od pláže Diani. Je skvělou volbou pro ty návštěvníky na pláži, kteří by si rádi během pobyti užili i nějakou menší safari vyjížďku. Nejvýznamnějšími zvířaty zalesněných kopců a pastvin v Shimbě jsou sloni, leopardi a antilopy plus mnoho druhů ptáků a vzácných rostlin.

Národní rezervace Shimba Hills nabízí ochutnávku safari
Národní rezervace Shimba Hills nabízí ochutnávku safari

Region Mombasy

Mombasa leží na sluncem zalitém pobřeží Indického oceánu a je snadno dostupná letecky. Nabízí ty nejlepší pláže v Keni pro společenské rekreanty. Živá atmosféra Mombasy již dlouho přitahuje ty milovníky pláží, kteří hledají především zábavu na slunci, písku a moři. Najdete zde větší hotelová letoviska a ty nejvíc populární pláže v Keni.

Úspěch však také automaticky znamená rušné pláže a rušná letoviska. Proto, pokud chcete trochu více relaxovat a hledáte klidnější nebo intimnější dovolenou, zvolte jiná místa. Doporučujeme výběr některého z menších hotelů na pláži Diani, která se nachází 30 kilometrů jižně od Mombasy.

Region Malindi

Severně od Mombasy se nachází stále oblíbenější Malindi. Toto město leží uprostřed jedněch z nejlepších tropických pláží a plážových letovisek v Africe. Najdete zde enormně dlouhé a čisté pláže.

Malindi je také místem v Keni pro hlubinný rybolov, stejně jako pro vynikající potápění a šnorchlování v mořském národním parku Malindi.

Dlouhé a čisté pláže v Keni - Malindi Beach
Dlouhé a čisté pláže Malindi

Souostroví Lamu

Kousek od severního pobřeží Keni leží řada krásných ostrovů v Indickém oceánu – Lamu, Manda, Pate, Kiwayu a Manda Toto – souhrnně označovaných jako souostroví Lamu. Tyto ostrovy, které jsou oblastí archeologického a historického zájmu, stejně jako velkých přírodních krás, stojí za to navštívit pro mnohem klidnější dovolenou v Keni na pláži ve srovnání s rušnější a rozvinutější střední a jižní částí keňského pobřeží.

Ostrov Lamu
Ostrov Lamu

Zřetelná maurská atmosféra Lamu nabízí skutečnou exotickou dovolenou. Tento malý ostrov se stal známým díky svým vilám – svahilským plážovým domům s velkými chladnými obytnými oblastmi a střešními terasami.

Menší ostrovy souostroví poskytují idylické a exkluzivní prostředí pro líbánky a romantické pobyty.

Místní aktivity zahrnují šnorchlování a potápění (nejlépe od listopadu do března, kdy je voda v oceánu nejjasnější), historické pěší výlety, výlety plachetnicemi, mořské kajaky a potápění s delfíny. Létání je nejlepší způsob, jak se dostat na souostroví. Letiště se nachází na ostrově Manda, odkud budete přepraveni lodí do svého hotelu nebo chaty.

Ostrov Lamu je na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 2001. Je centrem svahilské a islámské kultury již více než 700 let. Je nejoblíbenějším a nejrozvinutějším z ostrovů a jeho hotely si získaly zaslouženou pověst poskytováním vynikajícího luxusního ubytování.

Staré město Lamu stojí za to prozkoumat – ať už samostatně nebo v rámci organizované prohlídky. Obdivovat budete tradiční oděvy a stříbrné šperky. Nezapomeňte ale, že islámský ostrov Lamu je spíše konzervativní a návštěvníci by měli respektovat místní zvyky a dodržovat doporučené oblékání, když jsou daleko od pláží.

Město Lamu nabízí unikátní atmosféru
Město Lamu nabízí unikátní atmosféru

Na dovolené na Lamu můžete očekávat skvělé pláže, korálové útesy, unikátní atmosféru, spoustu aktivit, skvělou kuchyni a přátelský servis.

Méně rozvinutý ostrov Manda se nachází naproti přes úzký kanál od ostrova Lamu. Je prakticky neobydlený, proto nabízí exkluzivnější atmosféru. Kromě letiště pro celé souostroví je ostrov Manda domovem několika archeologicky významných míst, včetně zničených měst Takwa a Manda. Výkopy v těchto lokalitách odhalily jejich dlouhé historické dědictví a našli mimo jiné čínský porcelán i islámskou keramiku.

Kombinovaná aktivní dovolená

Pobyt v Keni na místní plážích je ideální kombinovat s klasickým keňským safari. Připravíme pro vás standardní i nestandardní safari programy za nejlepší ceny od místní cestovní kanceláře.

A pokud byste chtěli být během vaší dovolené v Keni ještě aktivnější, můžeme pro vás připravit a zajistit výstup na Mount Kenya.

Externí odkazy

Pokud vás zajímají pláže v Keni, a chtěli byste se o nich dovědět více, můžete zkusit:

<< Návrat k nabídce dovolené v Keni