Vyberte dovolenou v Keni

Dovolená v Keni s námi bude plná zážitků, nudit se určitě nebudete. V naší standardní nabídce máme všechny hlavní turistické zajímavosti:

Tyto aktivity je možné v rámci vaší dovolené výhodně kombinovat a samozřejmě vám připravíme i program na míru, pokud si nevyberete z naší standardní nabídky.

Dovolená v Keni
Dovolená v Keni s námi bude plná zážitků!

Dovolená v Keni

Obecné informace

Keňa je jedním z nejvýraznějších a nejzajímavějších míst Afriky. Dovolená v Keni s Tazama Africa Holidays vám umožní navštívit ty nejlepší destinace v zemi. Udržitelný cestovní ruch a mezinárodně uznávaný model péče o divokou zvěř znamená, že uvidíte na mnoha místech nedotčenou divočinu, kde se volně pohybuje divoká zvěř, včetně vzácných a ohrožených druhů a tzv. Velké pětky. Při dovolené v Keni zažijete většinu z toho, co Afrika nabízí.

Historie Keni je spojená se samotným zrodem lidstva. Putovat můžete po kilometrech otevřených pláží s bílým pískem nebo stezkami do hustých lesů a rozličných pouští. Ikonické památky, jako je Mount Kenya, stojí nad pláněmi savany a tropickými lesy. Chladný vánek přichází od Indického oceánu a osvěží při vaší dovolené v Keni vaši duši v mnoha pobřežních městech nebo na některém z četných ostrovů při pobřeží. Od svých nejvyšších vrcholů po nejhlubší oceánské hloubky vám Keňa poskytne dovolenou plnou celoživotních zážitků!

Vízum do Keni

Pro vstup do Keni musíte mít vízum. Můžete o ně žádat elektronicky na stránce keňského Ministerstva vnitra (Ministry of Interior and Coordination of National Government). Poplatek za podání žádosti o vízum činí 50 USD. 

Ke vstupu do Keni je samozřejmě nutný cestovní pas. Jeho platnost musí být minimálně ještě 6 měsíců.

Aktuální podmínky vstupu je třeba vždy před odjezdem na dovolenou ještě ověřit u keňského zastupitelského úřadu.

Počasí v Keni

Keňa leží na rovníku a má příjemné tropické klima. Existují ale docela velké regionální klimatické rozdíly ovlivněné několika faktory, včetně nadmořské výšky. Denní teploty v Keni se na pevnině pohybují v průměru mezi 20°C a 29°C, na pobřeží Indického oceánu je však tepleji.

Keňa je příliš blízko rovníku, než aby mohla střídat skutečnou zimu a léto. Pravidelně se však střídá období sucha (přibližně leden-březen a červen-říjen) a období dešťů (přibližně duben-květen a listopad-prosinec).

Keňská kuchyně

Dovolená v Keni vám nabídne možnost ochutnat pro středoevropany netradiční pokrmy, dostupná je ale i mezinárodní kuchyně.

Mezi místními je hodně oblíbené maso, především skopové, hovězí nebo kozí. Například ve formě kebabu. K němu se jako příloha podávají brambory, rýže, chlebová placka nebo vařené banány. Oblíbené jsou také fazole a kukuřice.

Pokud budete chtít, pochutnáte si i na pečených kuřatech nebo steacích.

Za keňské národní jídlo je považována kukuřičná kaše ugali.

Vzhledem k tomu, že Keňa sousedí s mořem, bude vaše dovolená také příležitostí si pochutnat na rybách a mořských plodech. 

Zajímavostí je exotická zvěřina, pochopitelně pouze z nechráněných druhů, jako jsou antilopy, zebry nebo krokodýli. 

Specialitou je smažené těstíčko ve tvaru trojúhelníčků plněné směsí pikantního masa a zeleniny.

Jako desert si můžete dopřát lahodné čerstvé ovoce, například banány, mango, melouny nebo granátová jablka.

Dovolená v Keni s dětmi

Dovolená v Keni s dětmi je určitě možná. Keňa nabízí řadu atrakcí vhodných pro děti.

Pokud cestujete jako celá rodina, pak asi oceníte, že Keňa je pro dovolenou cenově dostupnější, než třeba dovolená v sousední Tanzanii. Také je v ní více rozvinutá turistická infrastruktura, srovnatelná s Jihoafrickou republikou, zahrnující síť dobře vybavených ubytovacích zařízení a dobře proškolených zaměstnanců.

Hlavní parky Masai Mara a Amboseli jsou relativně málo rozlehlé (ve srovnání například se Serengeti) a zkracují tak dobu nutnou k přesunům, během kterých by se děti mohly nudit.

Navíc, hlavní safari atrakce, Velká migrace, se odehrává během školních prázdnin, kdy se většina rodin s dětmi vydává na cesty.

Pokud vezmete děti na návštěvu k Masajům nebo Samburům, bude to pro ně jistě také zajímavý zážitek. Mohou se setkat se svými vrstevníky a seznámit se s jejich odlišným životním stylem. Možná si pak budou vaše děti více vážit toho všeho co mají 🙂

Dovolená v Keni - návštěva Masajů
Návštěva Masajů během dovolené v Keni

Po skočení safari se s dětmi můžete vydat na pár dní si užít i mořské pláže s bílým pískem a koupání.

Dovolená v Keni v průběhu roku

Dovolená v Keni je možná po celý rok. Počty turistů v průběhu roku kolísají, obecně je ale větší množství turistů ve dvou oddělených obdobích sucha (leden-březen, červen-říjen). Menší počet turistů pak přijíždí v období delších nebo kratších dešťů (duben-květen, listopad-prosinec).

Větší množství lidí pak vyráží na dovolenou v Keni do nejznámějšího keňského parku Masai Mara na pozorování migrace obrovských stád pakoňů a zeber v srpnu až říjnu.

Dovolená ve východní Africe

Pokud by vás lákala dovolená v Keni spojená i s dovolenou v Tanzanii, a/nebo s dovolenou v Ugandě, je to možné, umíme to zařídit jako jeden ucelený program ušitý pro vás na míru.

Dovolená v Keni, Tanzanii a Ugandě
Dovolenou v Keni, Tanzanii a Ugandě lze výhodně kombinovat

Dovolená v Tanzanii

V nabídce máme prostřednictvím naší partnerské cestovní kanceláře mimo jiné výstupy na Kilimandžáro a Mount Merusafari v tanzanských národních parcíchnávštěvu masajské vesnice a řadu dalších jednodenních výletůvýlety do Keni i pobytové dovolené na krásných plážích ostrova Zanzibar a ostrova Pemba.

Dovolená v Ugandě

V Ugandě můžete vyrazit díky naší partnerské cestovní kanceláři za horskými gorilamišimpanzibílými nosorožci, krokodýli a dalšími exotickými zvířaty, toulat se několik dní v divokém a turisty nedotčeném pohoří Rwenzori, vylézt na nějaký vulkán v parku Mgahinga, zajet si k Murchisonovým vodopádům, plavit se po kanálu Kazinga a prožít další zážitky.