Sarova Lion Hill

Sarova Lion Hill je resort nacházející se v národním parku Lake Nakuru.

Národní park Lake Nakuru je oblíbeným cílem turistů především díky možnosti pozorovat vodní ptactvo na jezeře Nakuru (například plameňáky a pelikány). Oblíbené jsou ale i klasické safari vyjížďky, při kterých můžete vidět zebry, antilopy, lvy, levharty, buvoly, nosorožce a další. Lake Nakuru je také důležitým životním prostorem pro vzácné Rothschildovy žirafy. Slony tu ale nenajdete.

Jezero Nakuru je po jezerech Turkana a Viktoriině jezero třetím největším keňským jezerem a má jednu z největších populací plameňáků na světě.

Sarova Lion Hill Game Lodge nabízí výhled na jezero a národní park ze svých 67 chatek s terasami. Nabízí také chutné jídlo, panoramatickou terasu s barem, zahradu, bazén, obchod se suvenýry a masáže.

Ubytování

Chatky v Lion Hill se dělí na 3 kategorie:

  • standardní pokoje
  • apartmány CHUI a FARU
  • apartmán ZIWA

Standardní pokoje

Standardní pokoje mohou být jednolůžkové, dvoulůžkové (double – manželská postel i twin – dvě oddělené postele) a třílůžkové. Jsou prostorné a nabízí jednoduchý komfort.

Standartní pokoj v Sarova Lion Hill

Apartmány CHUI a FARU

Apartmány Chui a Faru jsou pojmenovány po turisty nejžádanějších zvířatech parku . Jsou to svahilská jména pro leoparda a nosorožce. Jedná se o apartmá se 2 ložnicemi, které spolu sousedí. Ložnice jsou
vkusně zařízené, součástí je krb a soukromá terasa.

Apartmány CHUI a FARU

Apartmán ZIWA

Ziwa znamená ve svahilštině „jezero“ a je „prezidentským“ apartmá resortu. Stylový a luxusní apartmán se nachází na izolovaném místě s výhledem na zahradu a jezero a velkou soukromou terasou a jídelním koutem.

Apartmán ZIWA

Restaurace a bary

Restaurace Flamingo

Jedná se o hlavní restauraci s kapacitou 150 osob. Kombinují současné i tradiční chutě z různých kuchyní, včetně keňské, evropské, panasijské a indické. V restauraci se podávají snídaně, obědy a večeře formou bufetu s hojně obloženými švédskými stoly. Kuchyně zahrnuje kontinentální bufet, salátový bufet i dezertní bufet.

Restaurace Flamingo

Rift Valley bar

Bar Rift Valley nabízí výhled na zapadající Slunce nad jezerem, posezení u táboráku i taneční vystoupení.

Rift Valley bar

Zážitkové večeře

Šéfkuchaři pro vás mohou připravit menu, která si můžete vychutnat v přírodě.

Bazén

Bazén v Sarova Lion Hill