Prohlídka Nairobi

Prohlídka Nairobi – africké Mekky

Ať už právě začínáte svůj pobyt v Keni nebo se připravujete na zpáteční cestu domů na konci své dovolené, v Nairobi najdete rozmanité prostředí, kde můžete strávit jeden nebo dva dny zkoumáním mnoha různých atrakcí.

Prohlídka města Nairobi s kvalifikovaným a zkušeným průvodcem, který nejen zajistí vaši bezpečnost, ale také efektivně řídí na silnicích s vysokým provozem, vám umožní užít si vše, co Nairobi nabízí.

Seznamte se s africkými hady a jinými zvířaty v hadím parku Nairobi. Nebo navštivte sousední Národní muzeum Nairobi, kde jsou mimo jiné vystaveny fosilie z východoafrických říčních údolí, z nichž mnohé vyprávějí nejranější příběhy lidstva. Vaše prohlídka města může také zahrnovat třeba návštěvu kávových farem, krmení žiraf, nákupní oblasti hlavního města, místní pouliční trhy, významné budovy a další zajímavosti.

Prohlídka Nairobi
Prohlídka Nairobi

Bohatá historie metropole Nairobi je nedílnou součástí toho, co se stalo známým jako „duch Nairobi“. Váš průvodce se s vámi podělí o příběh o tom, jak se bažiny vyvinuly v prosperující centrum obchodu a kultury v Keni během transformace, která začala příchodem železnice v roce 1899.

Mezi hlavní atrakce Nairobi patří:

 1. Safari v národním parku Nairobi
 2. Sloní sirotčinec Davida & Daphne Sheldrickových
 3. Prohlídka města Nairobi
 4. Národní muzeum Nairobi
 5. Hadí park v Nairobi
 6. Muzeum Karen Blixenové
 7. Žirafí centrum
 8. Kazuri korálky
 9. Stravování u masožravce (Carnivore Restaurant)
 10. Tradiční masajská boma
 11. Lesní rezervace Karura
 12. Galerie Nairobi
 13. Keňský národní archiv
 14. Prohlídka domu African Heritage House
 15. Aeroklub východní Afriky
 16. Železniční muzeum v Nairobi
 17. Čajová plantáž Limuru
 18. Rafting na divoké vodě Tana

Národní muzeum Nairobi

Keňské národní muzeum v Nairobi založené už v roce 1910 nabízí na velkém prostoru expozice zaměřené na tradiční i moderní keňskou kulturu, historii, faunu i floru. Po zaplacení vstupného 1 200 šilinků (v roce 2022) vám po vstupu nabídne svoje služny místní průvodce, ale pokud si chcete místo projít sami a neplatit na konci další peníze, můžete ho bez problémů odmítnout.

Milovníci historie nebudou mít problém v muzeu strávit několik hodin a seznámit se s nejstarší historií lidstva, koloniální dobou i obdobím po získání samostatnosti.

V muzeu je hodně exponátů věnovaných tradičnímu životu, kultuře a rituálům kmenů žijících na území Keni.

Můžete v něm najít také rozsáhlou expozici o německé rodačce z Opavy Joy Adamsonové, autorce slavného Příběhu lvice Elsy, který byl v roce 1966 zfilmován (Volání divočiny). Se svým prvním manželem odcestovala v roce 1937 do Afriky, kde chtěli najít útočiště před nacismem, který je ohrožoval v Evropě. V té strávila zbytek svého života. V muzeu je k vidění mimo jiné cyklus jejích portrétů příslušníků keňských kmenů.

Milovníkům zvířat a rostlin bychom doporučili vyrazit spíše do některého z mnoha keňských národních parků než do muzea. Živá zvířata jsou podle nás lepší než vycpaná nebo kostry 🙂

Keňské národní muzeum Nairobi
Vstup do keňského národního muzea v Nairobi

Externí informace

Podrobnější informace o prohlídce Nairobi a jednotlivých zajímavostech města naleznete v anglickém článku CITY DAY TOUR EXPERIENCE IN NAIROBI WITH AFRICANMECCA. I my jsme z něj čerpali některé informace uvedené v tomto článku o Nairobi.

Kombinovaná aktivní dovolená

Do Keni pravděpodobně nepoletíte jen kvůli prohlídce Nairobi. Návštěvu města je možné kombinovat s odpočinkovým pobytem na keňských plážích a/nebo s klasickým keňským safari. A pokud byste chtěli být během vaší dovolené v Keni ještě aktivnější, můžeme pro vás připravit a zajistit výstup na Mount Kenya.

<< Návrat k nabídce dovolené v Keni