Aktuální podmínky pro vstup do Keni s ohledem na covid-19

Keňská vlajka

Nabídku aktivit pro vaši dovolenou v Keni najdete na našich stránkách. Předtím, než vyrazíte, je ale nutné se vždy nejdřív seznámit s aktuálními podmínkami pro vstup do Keni na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (dále MzV).

Skvělá novinka: plně očkovaní cestující jsou nově osvobozeni od povinnosti předložit potvrzení o negativním PCR testu. Více v textu níže.

Všichni cestující

Všichni cestující vyplní před odletem do Keni online příjezdové formuláře na stránkách Ministerstva zdravotnictví Keni a na stránkách Global Haven.

Plně očkovaní cestující nemusejí mít PCR test

Plně očkovaní cestující jsou nově osvobozeni od povinnosti předložit potvrzení o negativním PCR testu a povinnosti podstoupit antigenní test! Jsou ale povinni předložit platný certifikát o očkování proti COVID-19 s QR kódem. Očkování musí být provedeno látkou schválenou keňskými úřady a Světovou zdravotnickou organizací.

Lidé bez plného očkování

Lidem bez plného očkování nebude umožněn vstup do Keni.

Podmínky návratu do ČR

Keňské úřady nevyžadují předložení výsledku RT-PCR testu před odletem. Všichni cestující odjíždějící z Keni jsou však povinni znát podmínky a dodržovat požadavky na testování na COVID19 leteckých společností i v cílových i tranzitních zemích.

S ohledem na návrat do ČR patří Keňa k zemím s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva).

Kam vyrazíte?

Ať už se vydáte na výstup na Mount Kenyasafari nebo dovolenou na keňských plážích, můžete nyní ušetřit čas, peníze a starosti spojené se zajišťováním PCR testů před odletem.