Sarova Mara Camp

Sarova Mara Camp je kemp nacházející se v národní rezervaci Masai Mara. Ta je známá mimo jiné díky každoroční Velké migraci. Ta přitahuje miliony zvířat, včetně více než 1 milionu pakoňů a 300 000 zeber, které každý rok putují ze Serengeti v Tanzánii do keňské Masai Mara a pobývají tu přibližně od července do října. A s býložravci se do Masai Mara stahují ve větší míře samozřejmě i šelmy včetně lva, geparda, levharta a dalších.

Typy stanových chatek

Standartní stanová chatka

Prostorné stanové chatky obsahují stylové dřevěné skříně, psací stoly a safari židle. Každá chatka má malou terasou pro relaxaci. Wifi a sejf je ve všech pokojích včetně těch standartních.

Standartní stan v Sarova Mara
Standartní stanová chatka v Sarova Mara

Deluxe stanová chatka

Velké stanové chatky Deluxe s manželskou postelí nebo oddělenými postelemi jsou vybaveny měkkými barevnými textiliemi, řemeslně vyrobenými dřevěnými skříněmi, psacími stolky a safari židlemi. Součástí jsou prosklené dveře s kontrolovaným přístupem na kartu.

Deluxe stan v Sarova Mara
Deluxe stanová chatka v Sarova Mara

Club stanová chatka

Stanová chatka nejvyšší kategorie Club obsahuje nábytek stylizovaný do uklidňujících zemitých barev, rustikální dřevěné podlahy a king size postele, které jsou zahaleny síťovanými závěsy. Dřevěné terasy disponují pohovkou, židlemi a stolem. Klubové chatky mají skleněné dveře a vyhlídkové plošiny pro pozorování zvěře a soukromé stolování.

Club stan v Sarova Mara
Club chatka v Sarova Mara

Rodinná stanová chatka

Pro ty, kteří cestují s dětmi, jsou k dispozici rodinné chatky se 2 pokoji, které sdílejí společný salonek. Jedna z rodinných chatek má výhled na protékající potok a každá má jeden pokoj s manželskou postelí a jeden dvoulůžkový pokoj s prostorem pro třetí lůžko na vyžádání.

Rodinný stan v Sarova Mara
Rodinná stanová chatka v Sarova Mara

Restaurace a bary

Stravování v Sarova Mara je ve formě bohatých švédských stolů. Vybere si opravdu každý, včetně milovníků indické kuchyně a vegetariánů.

Většina z ovoce a zeleniny, které v Sarova Mara ochutnáte, je přímo z jejich organické zahrady, kterou vám v případě zájmu rádi ukážou.

Šéfkuchaři Sarova Mara jsou připraveni uspokojit většinu speciálních dietních požadavků a preferencí jídel, takže je neváhejte předem informovat.

Restaurace Isokon

Všechna jídla se podávají v restauraci Isokon s výhledem na hlavní bazén a lesní porost, který celý kemp obklopuje. Restaurace je v rustikálním dřevěném stylu. Atmosféru večer zpříjemňuje kytarista a zapálené svíčky.

Bar Oloip

Bar má uprostřed rustikální krb. Večer tu masajští obyvatelé mají ukázku tance nebo naučné prezentace o zvířatech.

Zážitkové večeře

Šéfkuchaři pro vás mohou připravit personalizovaná menu, která si můžete vychutnat v přírodě.

Organická zahrada hotelu a udržitelnost

Keňa nabízí spoustu čerstvých produktů a většina surovin k přípravě jídla v hotelu je lokálních. Masné a mléčné výrobky pocházejí od místních výrobců s pověstí mezinárodních standardů a produktů bez škodlivých chemikálií. Většina ovoce a zeleniny pochází z organické zahrady hotelu.

Kuchyně je v souladu s HACCP a certifikátem Safe Food Hotels od KEBS. Záměrem hotelu je odpovědné podnikání, udržitelnost a ohled na životní prostředí a místní komunity.

Omezují postupně jednorázové plasty včetně lahví a obalů a instalují stáčírny, kde si vodu můžete napustit do své lahve a nemusíte si ji kupovat v obchodě.

Vybavení hotelu

Součástí vybavení hotelu je bazén s vlastním barem, nabídka masáží, obchod se suvenýry nebo například zahrádka pro grilování ve stylu masajských kmenů.